Przejdź do treści

Agnieszka Dwojak

Magister Inżynier Środowiska oraz Aktorka Scen Muzycznych. Absolwentka Państwowego Policealnego Studium ZawodowegoWokalno-Baletowego w Gliwicach. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością taniec jazzowy.

Od 2016 roku związana z kolektywem teatralnym „Lufcik na korbkę” oraz Studiem tańca „Check This Out”. Od 2018 roku choreograf w Dziecięco Młodzieżowym Teatrze Muzycznym „ProTalent”. W 2017 roku została tancerką w „Teatrze Wyobraźni”, a w 2019 roku również w „Gliwickim Teatrze Tańca”.

Wraz z kolektywem teatralnym „Lufcik na korbkę” brała udział wielu eventach m.in. w rozruchu industriady z Irą, występowała w wielu spektaklach oraz LARP’ach, głównie granych dla najmłodszych np. „TEO śląski dinozaur” i „Na tropie Tomka”. Poszerzała swój warsztat taneczny m.in. z Julią Spiesser, Janem Ravnik’iem czy Luciano Di Natale. Występowała na scenie m.in. z Anitą Jancią-Prokopowicz, Januszem Tylmanem oraz Czesławem Majewskim. Wraz z „Teatrem Wyobraźni” zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Hronov.

Dobrze czuje się nie tylko w tańcu jazzowym i współczesnym, ale również towarzyskim. Oprócz tańca klasycznego tańczyła również salsę, step, tańce ludowe, dancehall, hip hop, a także taniec orientalny.